İlk ihracat Fransa’ya

SKYFOOD Sektörde uzun yıllar profesyonel yönetici, tedarikçi ve ithalatçı olarak çalışmış firma ve şahısların ortak girişimi olarak 2014 yılında üretim- ihracat ve ithalat konularında faaliyette bulunmak üzere kuruldu.

Avrupa pazarında giderek artan ihracatımıza istinaden Ortadoğu ve Türki Cumhuriyetlere ’de SKYFISH markalı deniz ürünleri  (HAMSİ, ÇİPURA, LEVREK, ALABALIK ) ve Avrupa etnik pazardaki müşterilerimize PRIVATE LABEL Deniz ürünleri ihracatımız devam etmektedir. Hızla gelişen firma; 2014 yılı sonlarına doğru, müşteri talepleri, pazardaki gelişme ve değişmeler ile kendi araştırma ve yeni Pazar hedefleri doğrultusunda dondurulmuş meyve, sebze ve unlu mamuller grubunda SKYFRESH markalı ürünlerde paketleme ve satışına da başlamıştır. Yurtdışı müşterilerimize esnek üretim modeli ile özel markalı ürünler konusunda da istenilen gramajlarda ve ambalajda üretim yaptırmaktadır.Başlangıçta ürün portföyünü Avrupa pazarında ve yine bu pazara yönelik tüketici ürünlerine yönelik olarak belirleyen firma, kısa sürede iç pazarda da ihale ürünleri alanına yoğunlaşmış ve yine iç pazarda HORECA kanalı için ürün portföyü geliştirmeye başlamıştır. İhracaatta ağırlıklı olarak Fransa, Almanya ve Belçika ile çalışmaktadır. İç pazarda KEREVİTAŞ firmasına SUPERFRESH markası için fason üretim yapmakta olan firma, esnek üretim modeli ile özel markalı ürünler konusunda da (ürün portföyündeki ürünlerde) istenilen gramajlarda ve tonajlarda üretim yapabilme yeteneğine sahiptir.Dış ve iç pazarda çok kısa sayılabilecek bir sürede önemli başarılı ticari işlere imza atan firma; iş ortaklarını ve tüketicileri yeni tatlar ve lezzetlerle buluşturabilmek adına araştırma ve geliştirme faaliyetlerini kesintisiz devam ettirmektedir. Bu hususta özellikle pazara sunduğu firmanın işlenmiş ve marine edilmiş deniz ürünleri alanında ki ar-ge çalışmalarını daha da hızlandırmıştır.

Vizyon

Gıda sektöründe inovasyonla gelenekseli ortak bir noktada birleştirerek sektöre yön veren firma olmak başlıca hedeflerimiz arasındadır. Ulusal ve uluslararası pazarda etkinliği ve verimliliği arttırarak, ülke ekonomisine katma değer kazandırmaktır. Sosyal sorumluluklarının bilincinde olarak sağlam adımlarla ilerlemektir.

Misyon

Ülkemize özgü gıda tüketim ürünlerini farklı ülkere tanıtan ilk firma olmaktır. Yenilikçi düşünce ve yeni uygulamalar ile ürün yelpazesini genişletmek, müşteri beklentilerini ön izlenim sağlayıp en üst düzeyde karşılamaktır. Yurt içi ve yurt dışında ki ürün satışlarımızı geliştirerek en çok tercih edilen firma olmak, rekabet gücümüzü ve karlılığımızı arttırmaktır.

Ekibimiz

Skyfood bir ailedir.
Çalışanlarımız işe ve işyerlerine olan bağlılıkları ile Skyfood ailesinin birer parçaları olduğunun bilincinde başarı doğrultusunda ilerlemeyi amaçlar.
Liderlik başarı getirir.
Lider bakış açısıyla ekip çalışması ve takım bilincinde olmak.
Skyfood ile inovasyonun devamlılığını sağlamak
İnovasyonun gücünden kuvvet alan bir ekip olmak , teknolojiyi yakından takip etmek.
Müşteri memnuniyeti önceliğimizdir.
Müşteri memnuniyetini ve güvenini en üst düzeyde sağlamayı amaçlayan bir ekip olmak.
İş ilişkisinde olduğumuz tüzel ve gerçek kişilerin memnuniyeti
Tedarikçilerimizin ve iş ortaklarımızın güvenini ve memnuniyetini sağlamayı amaç edinişimizdir.

© 2017 Skyfood Gıda A.Ş.

Click Me